Niedziela Palmowa 2014

Niedziela Palmowa  zwana też „Kwietną” lub „Wierzbną”, należy do najstarszych świąt w tradycji Kościoła. Obchodzona jest na pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Według obrzędów katolickich, tego właśnie dnia, wierni przynoszą do kościołów palmy, symbolizujące nie tylko męczeństwo Chrystusa, ale także odradzające się życie.

Na pamiątkę tego wydarzenia, w naszej szkole przyjął się zwyczaj wykonywania dużych palm. Każda klasa przez wiele tygodni przygotowywała swoją palmę. W prace zaangażowani byli, oprócz uczniów i nauczycieli, także rodzice, dzięki którym palmy, jak co roku zaskakują kolorystyką a także rozmiarem. Wszystkie palmy zostały poświęcone i złożone obok ołtarza w naszym Kościele Parafialnym w Brzyskach.

Małgorzata Wałczyk