Wyjazd do kina

Dnia 3 października 2019r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli film pt. ,,Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. W rolach głównych wystąpili Sebastian Fabijański, Bartosz Gelner, Wiktoria Wolańska, Mirosław Baka, Jerzy Frycz, Borys Szyc.

Legiony to uniwersalna opowieść osadzona w latach 1914-1916 o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu. Zbiorowym bohaterem filmu są polscy żołnierze, którzy podczas I wojny światowej tworzyli formację, będącą zalążkiem naszej przyszłej armii.

Na ekranie u boku postaci fikcyjnych uczniowie mogli zobaczyć historyczne sylwetki Józefa Piłsudskiego, Stanisława Kaszubskiego ps. ,,Król”, rotmistrza Zbigniewa Dunina Wąsowicza oraz porucznika Jerzego Topór- Kisielnickiego. Młodzież szkolną urzekły przepiękne krajobrazy oraz niezwykłe sceny batalistyczne, robiące ogromne wrażenie.

E. Fundakowska, T. Biernacka, A. Madejczyk, J. Żółtek