Dzień Edukacji Narodowej 2019

14 października 2019 roku, jak w całej Polsce, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia nie odbywały się lekcje, ale uczniowie byli obecni w szkole i w swobodnej atmosferze spędzali czas z wychowawcami. Natomiast później okazją do złożenia podziękowań nauczycielom była uroczysta akademia, która zgromadziła całą społeczność szkolną w sali gimnastycznej.

W części oficjalnej głos zabrał Pan dyrektor, Wiesław Marcisz, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. W tym roku nagrody otrzymali: p. Agata Delikat, p. Teresa Biernacka, p. Alicja Bochnia - Tomasik, p. Danuta Biernacka, p. Marta Rak,  p. Bogusława Madej, p. Iwona Pacana – Czech i p. Tomasz Trznadel. Za rzetelną pracę w zakresie obsługi szkoły nagrodzeni zostali p. Małgorzata Nawracaj i p. Józef Kita.

W części artystycznej  uczniowie z klas najmłodszych  oraz przedstawiciele z  klas IV – VIII pod kierunkiem p. A. Delikat, p. B. Doktór, p. I. Mikoś, p. E. Żyguły – Matysik, p. U. Szczyrby  i p. M. Szutkowskiej tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Na zakończenie Pan dyrektor podziękował wszystkim za przybycie na uroczystość.

Urszula Szczyrba