Spotkanie profilaktyczne z psychologiem

W dniu 28.10.2019r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie profilaktyczne, tym razem skierowane do uczniów klas VI – VIII. Pogadankę dotyczącą szeroko pojętych uzależnień prowadziła pani Małgorzata Rymarz – certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień pracująca w Poradni Uzależnień w Jaśle, a także współpracująca z GOPS-em w Brzyskach. Spotkanie rozpoczęła od pokazania uczniom krótkiego animowanego filmu o uzależnieniu, który w oryginale nosi tytuł „Nuggets”. Z kolei pani psycholog prowadziła z uczniami rozmowę na temat sytuacji pokazanej w kreskówce, o marzeniach, zainteresowaniach i planach uczniów, które niestety mogą zostać zniweczone poprzez uzależnienie od alkoholu, dopalaczy, narkotyków, czy od Internetu i mediów społecznościowych. Zwracała uwagę na symptomy, które mogą świadczyć np. o uzależnieniu od świata  multimediów. Dawała wskazówki, gdzie i do kogo zwrócić się z prośbą o rozmowę, gdy uczeń będzie miał problemy lub zauważy u siebie jakieś niepokojące objawy.

Pani psycholog w dniu 5.11.2019r. spotka się także z rodzicami uczniów naszej szkoły podczas  szkolnej wywiadówki.

Agata Delikat