XI Konferencja Ekologiczna pn. „Zasoby wodne – zarządzanie i gospodarka wodami”

W dniu 30 października 2019 roku uczennice z naszej szkoły Magdalena Madejczyk, Sylwia Słabik, Julia Wałczyk wzięły udział w konferencji ekologicznej, która została zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Konferencja odbyła się w dwóch etapach. Pierwszy z nich był częścią wykładową, podczas której uczestnicy mogli wysłuchać ciekawych prelekcji na temat:

•  „Zrównoważona gospodarka wodna – podstawą ochrony zasobów wodnych na świecie” dr inż. Natalia Matłok z Uniwersytetu Rzeszowskiego,
  •  „Zagrożenie zbiorników wodnych” – prof. nadz. dr hab. Krzysztof Chmielowski z PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie,
  • „ Jakość i sposoby uzdatniania wody do spożycia” – doktorant Uniwersytetu Rzeszowskiego Karol Skrobacz.

Następnie uczestnicy obejrzeli film prezentujący dziedzictwo przyrodnicze i kulturalne Magurskiego Parku Narodowego. Po przerwie odbyła się część warsztatowa konferencji, podczas której uczestnicy mieli okazję zobaczyć pokaz ozonowania wody oraz pomiar jej jakości. Odbyły się też warsztaty podsumowujące poruszaną podczas konferencji problematykę, a także warsztaty mające na celu zapoznanie uczniów z wpływem bobrów na środowisko i działalność człowieka.
   Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Jasielskiego.

Marta Rak