Narodowe Święto Niepodległości 2019 - SZKOŁA DO HYMNU

8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Niezwykle wzruszający program artystyczny:  „Wszyscy jesteśmy Polski żołnierzami” przedstawili uczniowie klas IV – VIII. Wcielili się w role matek, żon,  żołnierzy, którzy  tęsknili za utraconą ojczyzną, cierpieli i walczyli przez 123 lata niewoli. Końcowa część akademii skłoniła uczestników do refleksji na temat wolności.

Młodzi wykonawcy z klas drugich i trzecich pod kierunkiem pań: Doroty Kity, Agnieszki Madejczyk, Malgorzaty Przewoźnik i Marty Rak zaśpiewali piosenkę pt.  „Dzień Niepodległości”. Dopełnieniem przedstawienia była patriotyczna dekoracja przygotowana pod kierunkiem pani Iwony Mikoś i Edyty Żyguły – Matysik oraz biało – czerwone kotyliony przypinane uczestnikom akademii.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością Ksiądz Dziekan Edward Pasionek i Wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak. Na zakończenie rozdano nagrody zwycięzcom konkursu na „Najpiękniejszy Różaniec”.

Agata Delikat, Elżbieta Fundakowska, Anna Madejczyk, Jadwiga Żółtek