„Wszyscy jesteśmy Polski żołnierzami…” - pokaz musztry wojskowej

W dniu 18 listopada naszą szkołę po raz pierwszy odwiedzili niecodzienni goście – Jednostka Strzelecka 2091 im. gen. Józefa Hallera z Zespołu Szkół SASR w Trzcinicy wraz z panem dyrektorem Markiem Barą oraz sierżantem Damianem Szarkiem – absolwentem naszej szkoły. Pan Marek Bara opowiedział dzieciom, począwszy od przedszkolaków, skończywszy na ósmoklasistach, czym zajmuje się Jednostka oraz jak trudna i ważna jest ich praca dla dobra naszej Ojczyzny. Podkreślił dużą rolę patriotyzmu w życiu każdego człowieka. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali wyposażenie żołnierskiego plecaka. Goście zaprezentowali mundur polowy, wyjaśniając dzieciom emblematy i symbole narodowe. Zwrócili uwagę na znaczenie kolorystyki stroju. Przedszkolaków szczególnie zafascynowały atrybuty wojskowe, które chętnie przymierzały i prezentowały się w  hełmie, berecie, masce przeciwgazowej i kamizelce. Na zakończenie spotkania goście przeprowadzili musztrę paradną. Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców, ale także dziewczynki, które w przyszłości być może zostaną żołnierzami.

Serdecznie dziękujemy młodym żołnierzom za bardzo ciekawy i zdecydowanie pełny wrażeń  dzień w naszej szkole.

Iwona Pacana - Czech

https://youtu.be/-yW2tp9kexA - Pokaz musztry