IX Gminny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej „Ojczyzno ma…”

11 listopada 2019r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym we Wróblowej odbył się kolejny Gminny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej: „Ojczyzno ma…” zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Brzyska. Wspólnie z innymi uczestnikami przeglądu z terenu naszej gminy, uczciliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości.

Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie:

Bartosz Madejczyk kl.IIIb – wiersz Tadeusza Kubiaka „Tu wszędzie Polska”

Zespół wokalny z klas II i III – piosenka „Dzień Niepodległości”

Oliwia Rakoczy kl.VIa - wiersz Kazimierza Surzyna „Polsko”

Wiktoria Jaśkowiak kl.VIb, Oliwia Rakoczy kl.VIa i zespół wokalny z klas IV- VI - piosenka „Wojenko, wojenko”

Emilia Gustek kl.VII a – wiersz Czesława Miłosza „Trwoga”, „Odnalezienie”, „Słońce”

Katarzyna Lemek kl.VIII i zespół wokalny z klas VII – piosenka „Biały krzyż”

Występy naszych młodych artystów podobały się zgromadzonej publiczności, która nagradzała ich dużymi brawami. Cieszymy się, że tak duża grupa naszych podopiecznych wzięła udział w przeglądzie.

Agata Delikat