Uczniowie z Brzysk pamiętają o Rodakach poległych na Ukrainie - SZKOŁA PAMIĘTA

W dniach od 15 do 25 października 2019 r. w naszej szkole prowadzona była już po raz drugi akcja zbiórki zniczy na groby rodaków walczących o polskość i wolność naszego kraju. W ten sposób nasi uczniowie włączyli się i wsparli społeczną akcję „Jaślanie pamiętają o poległych i zmarłych Rodakach na Kresach”, której pomysłodawcami byli: Wiesław Hap, Edwin Bebło i Marcin Dziedzic, organizatorami: Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, jasielska 139. Drużyna Harcerska „Lisy” oraz Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle.

Wolontariusze Szkolnego Koła wraz z uczniami zebrali imponującą liczbę zniczy, z których 300 zostało przekazanych na miejsce zbiórki do Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Zebrane z całego regionu znicze zapalone zostały w dniach 8 - 10 listopada br.  przez harcerzy na Cmentarzu Janowskim, Łyczakowskim i „Orląt” we Lwowie. Pozostałe znicze zebrane przez naszych uczniów trafiły na zapomniane groby na miejscowym cmentarzu w Brzyskach, które porządkowali uczniowie wraz z opiekunami: paniami: mgr Iwoną Mikoś i mgr Barbarą Doktór.

Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom, młodzieży, rodzicom i wszystkim, którzy wzięli udział w akcji przynosząc nawet najmniejszy znicz - symbol pamięci o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny i złożyli najwyższą ofiarę - własne życie. Organizatorami ww. akcji byli członkowie SK Wolontariatu wraz z opiekunami: panią mgr Alicją Bochnią - Tomasik i ks. Waldemarem Krzeszowskim.

mgr Alicja Bochnia- Tomasik, ks. Waldemar Krzeszowski