Gminny Konkurs „Cudze chwalicie, swego nie znacie”

"Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie

wiecie co posiadacie"

(Stanisław Jachowicz, polski bajkopisarz i pedagog, żyjący na  przełomie XVIII i XIX wieku).

W dniu 25 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, którego głównym celem było zwrócenie uwagi młodym ludziom,  w jak pięknym kraju żyją oraz skłonienie ich do pogłębiania wiedzy na jego temat, do poświęcania większej uwagi „swojej małej ojczyźnie”. Bardzo często zachwycamy się kulturą innych krajów, pięknem odległych regionów. Podziwiamy kulturę i sztukę innych narodów. Często nie zdajemy sobie sprawy albo nie pamiętamy, że nasz region ma bogatą historię i ciekawe zabytki oraz tradycję, że wśród nas jest wielu wartościowych rodaków.

W konkursie wzięło udział dwudziestu jeden uczniów, przedstawicieli szkół z terenu gminy. Uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy o własnym regionie, jego historii, zwyczajach i tradycjach.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli: p. Elżbietę Dziedzic oraz p. Alicję Bochnia – Tomasik. Organizatorzy stworzyli uczestnikom możliwości sprawdzenia i porównania posiadanych wiadomości i umiejętności dotyczących naszego terenu oraz warunki do integracji uczniów szkół z naszej gminy.

Naszą szkołę reprezentowało jedenastu uczniów z klas siódmych: Anna Bodek, Kamila Krajewska, Magdalena Madejczyk, Martyna Madejczyk, Karolina Materowska, Natalia Niezgoda, Anita Reczek, Sylwia Słabik, Julia Szarek, Julia Wałczyk, Paulina Wypasek.

Po sprawdzeniu testu komisja konkursowa wyłoniła laureatów. Najlepszymi okazali się uczniowie:

I miejsce –  Sylwia Słabik z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach,

Natalia Niezgoda z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach,

II miejsce –  Martyna Madejczyk z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Brzyskach.

Magdalena Madejczyk z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach,

Kamila Krajewska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach,

Paulina Wypasek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach ,

III miejsce –Anna Bodek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach,

Wiktoria Myszkowska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Błażkowej,

Karol Chudy   z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Błażkowej,

IV miejsce –  Kamil Bochnowski z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Błażkowej,

Michał Janik z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Błażkowej,

Karolina Materowska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach

Amelia Myszkowska z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Błażkowej,

Anita Reczek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach,

Julia Szarek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach,

Julia Wałczyk z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach,

V miejsce –    Zuzanna Dziedzic z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Błażkowej,

Joanna Ziemskaz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Błażkowej,

VI miejsce –  Jakub Przewoźnik z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Błażkowej,

W konkursie udział wzięły także Weronika Jędrzejczyk i Paulina Kowalska z Zespółu Szkolno - Przedszkolnego w Błażkowej. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę książkową i dyplom. Rozdanie nagród książkowych i dyplomów dla wszystkich uczestników nastąpiło na uroczystym podsumowaniu z udziałem m.in. Sekretarza Gminy Brzyska, pana Grzegorza Mikosia oraz Dyrekcji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach: pana Wiesława Marcisza i pani Agaty Delikat.

Elżbieta Dziedzic

Alicja Bochnia-Tomasik