Powiatowy konkurs pod hasłem " ,,Zasad bezpieczeństwa przestrzegam i wypadkom w rolnictwie zapobiegam”

Uczeń Dawid Niezgoda godnie reprezentował naszą szkołę w powiatowym konkursie wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym pod hasłem ,,Zasad bezpieczeństwa przestrzegam i wypadkom w rolnictwie zapobiegam”.Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym oraz zapoznanie uczestników konkursu z wykazem czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej szesnastego roku życia.

Uczestnicy konkursu wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku nagłego zatrzymania krążenia oraz zasłabnięć, który przygotowali zawodowi strażacy. Każdy z uczestników otrzymał również materiały informacyjne przygotowane w ramach prowadzonej przez Państwową Straż Pożarną „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”. Ponadto Komenda Powiatowa Policji w Jaśle przygotowała wykład dla opiekunów z zakresu cyberprzestępczości.

Iwona Mikoś