Dzień Ziemi

11 kwietnia 2014 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Ziemi. Jej celem było przypomnienie, że Ziemia, na której żyjemy potrzebuje naszej ochrony i opieki. Ludzie często niszczą środowisko, w którym żyją. Ścieki z zakładów przemysłowych zatruwają wodę w rzekach, dymy z kominów zanieczyszczają powietrze a wysypiska śmieci powodują skażenie gleby. Te zmiany wpływają niestety niekorzystnie na zdrowie i życie nas - ludzi. Każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy, ile mamy lat, jak i gdzie żyjemy. Program artystyczny został przygotowany przez dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Do obchodów Dnia Ziemi włączyli się też najmłodsi. Grupa 0b pięknie zaprezentowała się w inscenizacji ekologicznej pt. "Jaś i Małgosia", a dzieci 3-4 letnie wykonały taniec pt. "Dzik jest dziki".

Nad przygotowaniem uroczystości czuwali: mgr Agata Delikat, mgr Jolanta Piekarz, mgr Magdalena Kuk, mgr Marta Rak, mgr Tomasz Trznadel, mgr Piotr Wolak, mgr Bogusława Madej oraz mgr Elżbieta Dziedzic i mgr Ewelina Nosal.

Marta Rak