Głośne czytanie baśni w bibliotece szkolnej

Biblioteka szkolna to nie tylko miejsce wypożyczania książek i lektur szkolnych. To przede wszystkim teren pracy bibliotekarza z uczniami. Swobodna atmosfera, wolna  od przymusu uczenia się, umożliwia łatwy kontakt nauczyciela z uczniami.

W bibliotece szkolnej organizuje się lekcje biblioteczne, konkursy czytelnicze, spotkania autorskie, różnego rodzaju zabawy z książką dla najmłodszych itp. Zakup książek do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa znacznie pogłębił zainteresowanie uczniów biblioteką szkolną. Zostało zakupionych wiele ilustrowanych baśni pobudzających ciekawość najmłodszych czytelników.

Uczniowie klas młodszych chętnie spędzają czas w bibliotece na słuchaniu baśni czytanych przez nauczyciela. Do ulubionych autorów dziecięcej literatury należą: Hans Christian Andersen, Jakub i Wilhelm Grimm, Charles Perrault. Słuchanie baśni pobudza aktywność twórczą i wyzwala pozytywne emocje. Maluszki i przedszkolaki odwiedzają bibliotekę szkolną w towarzystwie swoich pań wychowawczyń przyzwyczajając się do obcowania z książką już od najmłodszych lat.

Anna Madejczyk