Szkolny Konkurs Czytelniczy „Mój baśniowy świat”

2 marca 2020r. odbyła się kolejna edycja  Szkolnego Konkursu Czytelniczego „Mój baśniowy świat”. Świat baśni w wychowaniu dzieci odgrywa dużą rolę. Uczy dobroci, miłości i sprawiedliwości. Czyni je lepszymi i bogatszymi wewnętrznie. Baśniopisarz Hans Christian Andersen wprowadza czytelników w świat dziecięcej fascynacji, gdzie marzenia się spełniają, a wszystko wokół zachwyca swoją niezwykłością.

W roku szkolnym 2019/2020 do konkursu przystąpiło 23 uczniów z klas I-III, którzy wykazali się  dużą znajomością baśni Hansa Christiana Andersena.

Laureatami zostali:

Marceli Stasiowski – kl. Ia

Julia Węgrzyn - kl. Ib

Ewelina Filus - kl. IIb

Uczniowie ci uzyskali maksymalną ilość punktów zdobywając I miejsca. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy a laureaci nagrody książkowe. Zwycięzcy wezmą udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym „Mój baśniowy świat”. Życzymy powodzenia i niezapomnianych wrażeń.

Anna Madejczyk, Małgorzata Przewoźnik