Profilaktyczny apel

W związku z trwającym okresem zwiększonej zachorowalności na grypę, choroby grypopodobne oraz z informacjami dotyczącymi przypadków zarażenia koronawirusem na świecie, zorganizowany został w naszej szkole apel dla uczniów klas I – VIII oraz nauczycieli. W spotkaniu wzięła udział pani Janina Nowak z SPZOZ w Brzyskach -  nasza pani pielęgniarka w środowisku nauczania i wychowania. Pani pielęgniarka przypomniała o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny, w tym np. o częstym myciu rąk z użyciem ciepłej wody i mydła w szkole i domu zaraz po powrocie ze szkoły, czy ze spaceru, o domowej dezynfekcji rąk oraz prawidłowej ochronie podczas kaszlu i kichania (w ostatnich dniach zostały wywieszone  w widocznych miejscach w naszej szkole instrukcje dotyczące mycia rąk oraz inne zasady dotyczące higieny osobistej).

Jednocześnie pan dyrektor  zwrócił uwagę, aby uczniowie przeziębieni lub ze złym samopoczuciem pozostawali w domu, pod kontrolą dorosłych. Pani Nowak uspokoiła uczniów, że jeżeli nie mieli kontaktu z osobą chorą, to nie ma powodu do obaw. W celu uzyskania najnowszych informacji należy sprawdzać na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, a w przypadku dodatkowych wątpliwości dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia.

Agata Delikat