Udział grupy „Maluchy” w projekcie „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” w roku szkolnym 2019/2020

„Siadaj szybko na dywanie – coś pięknego dziś się stanie.

W wielki świat literatury zaprowadzi Ciebie Miś…”

Nasze przedszkole po raz drugi wzięło udział w ogólnopolskim projekcie „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Głównym celem projektu było rozwijanie i propagowanie czytelnictwa.

Dzieci mogły wraz z Małym Misiem doświadczać jak rozwijające i przynoszące wiele radości może być czytanie oraz jak ważne są wartości, które możemy dzięki temu właściwie przekazywać i rozwijać. Nasz bohater miś Puszek, który uczestniczył w projekcie w poprzednim roku szkolnym towarzyszył dzieciom z grupy „Maluchy” podczas zajęć oraz zabaw w przedszkolu. Miś uczestniczył również w czytaniu bajek naszym maluszkom przez zaproszonych gości.  Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach opartych na czytelniczych spotkaniach z Małym Misiem. Podczas Dnia Pluszowego Misia przedszkolaki oprócz zabaw związanych z obchodami stworzyły „Misiowy regulamin małego czytelnika” oraz zapoznały się z „Kodeksem dobrych praktyk czytelniczych”.

W 30. rocznicę przyjęcia przez Zgromadzenia Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka Mały Miś zachęcał do przypomnienia podstawowych praw najmłodszych. „Maluchy” uczestniczyły w zajęciach nt. praw dziecka  oraz wysłuchały mini-bajeczki i historyjki z tym związane. Mały Miś zorganizował dla dzieci z wszystkich grup przedszkolnych teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek”.Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach związanych z projektem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również będziemy mogli wziąć udział w tej wyjątkowej ogólnopolskiej akcji, w ramach której zainteresowanie literaturą przekazywane jest najmłodszym.

Justyna Kmiotek – koordynator projektu

Iwona Pacana - Czech