Podsumowanie realizacji Projektu Edukacyjnego „Podróże Żabki Ady”

Dzieci z grupy Gumisie wzięły udział w Projekcie Edukacyjnym pt. „Podróże Żabki Ady”, który zawitał w naszym przedszkolu po raz pierwszy. Jest to edukacja regionalna, której zadaniem jest kształtowanie pozytywnego stosunku „do małej ojczyzny”, zainteresowania dzieci swoim regionem oraz swoją najbliższą okolicą. Rozbudzeniem poczucia więzi z ich miejscem zamieszkania oraz poznaniem tradycji, legend, i zabytków.

Założenie programu:

Projekt „Podróże Żaby Ady” polegała na przesyłaniu małej maskotki żabki o imieniu Ada wraz z dzienniczkiem do innych przedszkoli z całej Polski. W trakcie wizyty żaby dzieci pokazywały głównie co robią podczas całego dnia w przedszkolu oraz odwiedziły inne grupy z oddziałów przedszkolnych (niestety więcej nie udało się pokazać naszej kochanej żabce z powodu Pandemii Covid-19).

Sabina Chajec

Agnieszka Brzeżowska