Przedszkolak bezpieczny na drodze- wycieczka na skrzyżowanie

„Na chodniku przystań bokiem.
Popatrz w lewo bystrym okiem.
Skieruj w prawo wzrok sokoli.
Znów na lewo spójrz powoli.
Jezdnia wolna – więc swobodnie mogą przez nią przejść przechodnie.”

Wanda Chotomska

W dniach 8,9i 10 września 2020r. dzieci z oddziałów 0b, 0a, Gumisie i Maluszki w ramach omawianej tematyki dotyczącej bezpieczeństwa na drogach wybrały się na wycieczkę na najbliższe skrzyżowanie. Wcześniej przedszkolaki zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku, poznały wygląd i znaczenie kilku ważnych znaków, takich jak: przejście dla pieszych, uwaga dzieci, sygnalizacja świetlna.
   Przedszkolaki obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyły się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu. Obserwowały też sporo znaków drogowych i próbowały odszyfrować ich znaczenie. Aby uzyskaną wiedzę wprowadzić w czyn przechodziły przez przejście dla pieszych i doskonale sobie z tym poradziły. Idąc na kolejne wycieczki dzieci będą ostrożne i będą pamiętały o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.

Wychowawczynie przedszkola