Egzamin na swoje pierwsze " prawo jazdy "

W czwartek 17 września  2020r. uczniowie klas piątych zdawali  egzamin na swoje pierwsze „prawo jazdy” – kartę rowerową.

Uczniowie pełni  wiary we własne siły i wiadomości zdobyte na lekcjach techniki, przystąpili do egzaminu sprawdzającego wiadomości niezbędne do uzyskania wymarzonej karty rowerowej. Dla wielu był to pierwszy tak poważny egzamin w ich życiu. Przed egzaminem każdy uczeń otrzymał „Arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę rowerową”, który wypełniali rodzice, wychowawca i nauczyciel wychowania komunikacyjnego. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze w różnych warunkach np.: zatrzymać się  w określonym miejscu, odpowiednio sygnalizować skręty i wykonać "ósemkę" oraz znajomością przepisów ruchu drogowego. Pogoda dopisała, tor do jazdy był dobrze przygotowany, a egzaminujący dzieci pan policjant bardzo życzliwie udzielał wskazówek. Na koniec przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze. Wszyscy pomyślnie zdali egzamin.

Serdecznie wszystkim gratulujemy życzymy  bezpiecznej drogi !

Iwona Kazecka