Europejski Dzień Języków Obcych

25 września już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski  Dzień Języków Obcych , który  od 2001 roku wpisany jest  pod  datą 26 września. Jak sama nazwa wskazuje, jest to święto całej Europy,  a przede wszystkim języków, którymi posługują się Europejczycy. W tym dniu uświadamiamy sobie, jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych. Dzięki znajomości języków możemy lepiej zrozumieć innych ludzi oraz bliżej poznać ich tradycje i kulturę. W tym szczególnym dniu chcieliśmy  podkreślić znaczenie języków obcych we współczesnym świecie. Dla urozmaicenia obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole uczniowie przygotowali w swoich klasach piękne gazetki ścienne, które nawiązywały nie tylko do nauki języków, ale zabrały nas w ciekawą podróż po Europie, rozwiesili flagi oraz podkreślali znaczenie języków obcych swoim ubiorem. Każdy, kto tego dnia miał na sobie ubranie z obcojęzycznym napisem był zwolniony z odpowiedzi ustnej. Ciężko było spotkać ucznia, który nie posiadał ubrania bez napisów obcojęzycznych. Mamy nadzieję, że wszystkim podobał się taki nietypowy sposób świętowania tego szczególnego dnia.

Zespół języków obcych