X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.

Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w X Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 obchody zostały ograniczone do uroczystości   w poszczególnych zespołach klasowych, tak by zachować środki bezpieczeństwa.

Uczniowie wcześniej przygotowanymi plakatami udekorowali korytarze i tablice klasowe naszej szkoły. Przygotowali także własnoręcznie wykonane emblematy z sową, które zwalniały ich w tym dniu z odpowiedzi ustnych z innych przedmiotów. Na lekcjach matematyki wykonywali różnego rodzaju gry,  rebusy, zagadki logiczne i łamigłówki związane z tabliczką mnożenia w formie klasowych konkursów. Za uzyskanie wysokich wyników w konkursach oraz wykonanie plakatów we własnym oddziale klasowym zostali nagrodzeni ocenami z przedmiotu.

Koordynatorzy akcji:

Lucyna Nocek