ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

„Mały czy duży niech zawsze pamięta, aby

Jego buzia była zawsze uśmiechnięta”

Corocznie Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego radosnego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”.

W piątek 2 października po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Przez cały dzień obowiązywała zasada- uśmiech nie schodzi z naszych ust oraz jesteśmy mili i uprzejmi dla innych.

W tym dniu na dzieci czekało wiele konkurencji oraz zabaw muzyczno- ruchowych, do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha. Przedszkolaki kolorowały obrazki przedstawiające radosne minki, kosztowały cytrynę  z uśmiechem na twarzy, bawiły się żółtymi balonami oraz miały okazję zrobienia sobie zdjęć w specjalnie przygotowanej fotobudce. Otrzymały też naklejki- buźki, które przyklejone do bluzeczek towarzyszyły im przez cały dzień. Nie zabrakło również żółtych akcentów w ubiorze przedszkolaków i pań.

Wszystkim Przedszkolakom, Rodzicom i Pracownikom Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  w Brzyskach życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzach zawsze- nie tylko od święta. Niech te słowa Wam przyświecają:

„Nigdy nie żałuj uśmiechu,

uśmiech jest mową duszy.

Gdy słowa nic nie pomogą,

uśmiech serca poruszy”.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych