Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „SPRINTEM DO MARATONU”

Dzieci z naszego przedszkola po raz pierwszy uczestniczyły w Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „SPRINTEM DO MARATONU”, którego organizatorem jest miesięcznik „Bliżej Przedszkola”.

Pogoda 7 października była dla nas wyjątkowa. Jak przystało na prawdziwych sportowców, każdy uczestnik miał na sobie odpowiedni strój oraz – jak na prawdziwych zawodach – otrzymał numer startowy. Przed biegiem odbyła się rozgrzewka, po której dzieci tuż przed maratonem odśpiewały hymn:

„Sprintem do maratonu biegnie dziecko każde,
Sprintem do maratonu, bo zdrowie jest ważne.
Sprintem do maratonu po zdrowie na mecie,
Sprintem do maratonu wygrać je możecie”.

Przedszkolaki ustawione na linii startu rozpoczęły bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie nie liczyło się zdobyte miejsce, lecz pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze. Nasi mali „maratończycy” przebiegli aż 4 640 metrów. Wysiłek i determinacja zostały docenione i nagrodzone. Dzieci otrzymały medale, natomiast nasza placówka certyfikat za udział w biegu. Akcja bardzo podobała się wszystkim uczestnikom i z pewnością tę inicjatywę będziemy kontynuować w kolejnych latach, promując zdrowy styl życia i aktywność sportową. Gratulujemy 78 wspaniałym biegaczom.

Serdeczne podziękowania ślemy pani Barbarze Doktór, która w profesjonalny sposób pomogła przeprowadzić Maraton Przedszkolaków oraz uczniom klasy VI, którzy wspaniałym dopingiem zagrzewali wszystkich zawodników do biegu.

Koordynatorzy akcji:

Iwona Pacana-Czech