Wyróżnienia w Regionalnym Konkursie Plastycznym

Organizatorem Regionalnego Konkursu Plastycznego pt. Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia „Czas to miłość” była Biblioteka Publiczna w Czermnej, a patronat nad konkursem objęli Wójt Gminy Szerzyny p. Grzegorz Gotfryd oraz radny powiatu tarnowskiego p. Krzysztof Płaczek. Celem konkursu było uczczenie Kardynała Wyszyńskiego z okazji jego beatyfikacji, zachęcenie rodziców i wychowawców do poruszania z dziećmi tematów dotyczących właściwych wartości w życiu, upowszechnienie wiedzy o osobie, życiu i działalności Prymasa, a także wyrażanie własnych przeżyć środkami plastycznymi oraz  rozwijanie uzdolnień i zainteresowań młodych ludzi ekspresją plastyczną. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z gmin: Szerzyny, Ryglice, Tuchów, Biecz, Rzepiennik Strzyżewski, Skołyszyn. Brzyska i Jodłowa. Piękne portrety Kardynała, wykorzystujące także cytaty Prymasa wykonały uczennice z naszej szkoły. Miło nam poinformować, że dwie z nich otrzymały wyróżnienia w konkursie, a są  to: Maja Pogorzelska z klasy Va i Maja Markiewicz z klasy VI. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Szkole Podstawowej w Szerzynach, w dniu 11.10.2020r. Uczennice uczestniczyły w podsumowaniu konkursu wraz z rodzicami. Dziękujemy młodym plastyczkom za udział w konkursie, za czas poświęcony na wykonanie prac i życzymy wielu dalszych sukcesów artystycznych. Gratulacje!

Agata Delikat