II miejsce Kamila w Wojewódzkim Konkursie „Jesienią góry są najszczersze”

W dniu 10 października 2020r. na dziedzińcu Centrum Kulturalno - Handlowego „Millenium Hall” w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie „Jesienią góry są najszczersze”. Konkurs zorganizowali: Stowarzyszenie „Natchnieni Bieszczadem” oraz Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie, a przebiegał on w kategoriach: muzycznej, plastycznej i fotograficznej. Głównymi celami konkursu były: rozwijanie wyobraźni i twórczych umiejętności uczniów inspirowanych pięknem bieszczadzkiej przyrody, popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki, podniesienie umiejętności w zakresie fotograficznej interpretacji przyrody, rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej muzyką i plastyką, rozwijanie zdolności uczniów.

Piękne fotografie przedstawiające Bieszczady wykonało na konkurs dwoje uczniów z naszej szkoły. Kamil Pacana z klasy Va zajął II miejsce w kategorii fotograficznej, co nas niezmiernie cieszy i mamy nadzieję, że zainteresuje się on fotografią na dobre i będzie rozwijał swe umiejętności w tym zakresie. Kamil otrzymał puchar oraz pamiątkowy dyplom. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agata Delikat