Sukces naszych uczennic w Wojewódzkim Konkursie „Podkarpacka Tęcza”

W 2020r. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w  Dynowie był organizatorem XX edycji Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza, pod hasłem „Piękno Podkarpacia – 20. lat Podkarpackiej Tęczy”. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i multimedialnej oraz w dwóch grupach wiekowych (szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa). Warunkiem udziału w kategorii fotograficznej było przygotowanie 1 zdjęcia lub kompletu 3 zdjęć (barwne lub czarno – białe). Zakres tematyczny w tej kategorii musiał być związany z hasłem konkursu: „Piękno Podkarpacia”. Prace mogły przedstawiać miejsca, obiekty, zabytki, przyrodę itp., które według autora najbarwniej oddają piękno, bogactwo i niezwykłość Podkarpacia. W tej kategorii wzięły udział uczennice z klasy VIIIa: Emilia Gustek, Kamila Krajewska, Julia Szarek i Paulina Wypasek.  Jury doceniło fotografię Julii  przedstawiającą Klasztor Karmelitów w Zagórzu. Julia  Szarek zajęła I miejsce w swej kategorii wiekowej. Warunkiem udziału w kategorii plastycznej było przygotowanie różnymi technikami prac plastycznych, które miały nawiązywać do tematyki poprzednich 19. edycji konkursu. W tej części konkursu, o tematyce: „Kultura dworska Podkarpacia” wzięli udział uczniowie: Wiktor Fik i Wiktoria Jaśkowiak z klasy VIIb. Praca Wiktorii przestawiająca Zespół Pałacowo – Parkowy w Brzyskach także zachwyciła jurorów. Wiktoria Jaśkowiak zajęła I miejsce.  Uczennice otrzymały wartościowe nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Dyplomy/podziękowania zostały też przesłane dla opiekuna przygotowującego uczennice do konkursu  oraz dla szkoły. Obu uczennicom gratulujemy dużego sukcesu!

Agata Delikat