Razem z rodzicami robimy zdrowe kanapki

Dzieci z oddziałów 0 „a” i 0 „b” podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem „Razem z rodzicami robimy zdrowe kanapki”. Zanim jednak przystąpiły do „zadania domowego”, na zajęciach w przedszkolu dowiedziały się, jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym oraz dlaczego musimy się zdrowo odżywiać. Sześciolatki poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe.

Kanapki wykonane wspólnie z rodzicami wyglądały pięknie, kolorowo i były pełne witamin. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadły swoje kanapki, a zadowolone miny przedszkolaków potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie.

Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą u siebie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię i dbałość o higienę podczas spożywania posiłku.

Jolanta Piekarz
Beata Chajec