Przedszkolaki radośnie świętują ,,11 Listopada”

Czy wiesz, kim jesteś? – To oczywiste!
Co jest Ci bliskie? – Znaki ojczyste:
Ojczyste barwy ?  -Biało-czerwone,
Ojczyste godło  ? -Orzeł w koronie.
Ojczyste w hymnie -Mazurka dźwięki,
No i stolica ? – Miasto Syrenki (…)

Na te, i inne ważne dla małych Polaków pytania, odpowiedź znają przedszkolaki z Przedszkola w Brzyskach, natomiast zajęcia przeprowadzone z okazji Narodowego Święta Niepodległości utrwaliły w małych główkach jeszcze głębiej tę wiedzę.

W tym roku, ze względu na panującą sytuację, każda grupa świętowała osobno. Mali Patrioci, na miarę swoich możliwości wiekowych, przyczynili się do uczczenia tego narodowego święta. W programie pojawiło się, oczywiście na pierwszym miejscu, odśpiewanie Hymnu Polski - grupy 0a, 0b oraz Gumisie, a także piosenki patriotycznej „Jesteśmy Polką i Polakiem” – grupa 0a. Wszystkie przedszkolaki z grupy 0b zdecydowanie odpowiadały na ważne pytania zawarte w wierszu W. Bełzy ,,Katechizm Polskiego Dziecka”. Maluszki świetnie poradziły sobie z zaprezentowaniem tańców ludowych: „Grozik” oraz „Nie chcę Cię znać”. Gumisie w barwach narodowych rozegrały zawody sportowe, a przy tej okazji pokazały, że zasady fair play dobrze znają.

Ponadto nasze przedszkolne korytarze zdobią przepiękne prace plastyczne, które z wielkim zaangażowaniem wykonali mali artyści, starając się w ten sposób pokazać przynależność do kraju i miłość do swojej Ojczyzny, jaką jest Polska.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych