Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane towarzyszą nam od najmłodszych lat. Dzięki rodzicom, dziadkom oraz nauczycielom pojawiają się w naszym życiu i zostają z nami na wiele lat, a czasami na zawsze. Dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta. Z tej okazji mieliśmy przyjemność świętować 6 listopada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

W tym dniu przedszkolaki wzięły udział w bajowych zajęciach, podczas których opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Dzieci uczestniczyły w zabawach w których musiały wykazać się znajomością treści bajek. Brały udział w bajkowym quizie, układały bajkowe puzzle oraz łączyły postacie z bajek z odpowiednim obrazkiem. Nie mogło zabraknąć teatrzyku z pacynkami oraz bajkowych masek dzięki którym, dzieci mogły wcielić się w rolę bajkowych bohaterów. Podczas bajkowych zabaw dzieci przebierały soczewicę jak Kopciuszek oraz pilnowały łakoci jak Baba Jaga. Dzieci ze starszych grup zaprezentowały piękne bajkowe przebrania. Całość dopełniał taniec i śpiew bajkowych piosenek. W tym dniu dzieci przekonały się, że dzięki bajkom można przenieść się w wyobraźni w inny świat, kolorowy i tajemniczy, ale czasami także mroczny i groźny. Bajki pokazują nam bowiem co jest dobre, a co złe i jak należy postępować w życiu, aby być dobrym człowiekiem.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych