Konkurs plastyczny "Gospodarstwo rolne oczami dziecka"

Z okazji odbywającego się od 1.09 – 30.11.2020 r. Powszechnego Spisu Rolnego 2020 Urząd Statystyczny w Rzeszowie zaprosił dzieci w wieku od 3 do 6 lat z przedszkoli województwa podkarpackiego do udziału w konkursie plastycznym "Gospodarstwo rolne oczami dziecka".

Celem konkursu było:

• · rozbudzenie kreatywności i umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu,
  • · poszerzenie wiedzy na temat statystyki publicznej i Powszechnego Spisu Rolnego 2020 wśród dzieci.

Każde przedszkole mogło wytypować do udziału w konkursie maksymalnie 3 prace. Przedszkole w Brzyskach reprezentowali: Anna Matysik – Gumisie, Laura Czech – 0A, Dawid Pięta – 0B. Za udział w konkursie uczniowie otrzymali dyplom oraz upominki. Gratulujemy!

Ciekawostką jest fakt, że Gmina Brzyska jako pierwsza, w całym województwie podkarpackim, zakończyła Powszechny Spis Rolny. Spisano 625 gospodarstw rolnych.

Iwona Pacana-Czech