Andrzejki w naszym przedszkolu "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

Dnia 27 oraz 30 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były „Andrzejki”. Każda z grup w sposób wyjątkowy przygotowała się do tego magicznego dnia. Tajemnicze dekoracje sal, Panie przebrane za wróżki- czarodziejki sprawiły, że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb.

Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, wędrówki butów, monety w studni, kinder- niespodzianki, andrzejkowe koła fortuny, magiczne kubeczki i wiele, wiele innych wróżb…., których nie sposób zliczyć. Wróżby przeplatane były tańcami z balonami oraz zabawami przy skocznej muzyce.

Wychowankowie, poprzez zabawę mieli również okazję przybliżyć się do tradycji, zwyczajów i obrzędów ludowych. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach, a co niektóre nawet nie chciały wracać.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych