Sukces naszych uczniów w VI Powiatowym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej ,,Ptak - mój przyjaciel”

W dniu 16 grudnia 2020r. odbyło się ogłoszenie wyników VI edycji internetowego konkursu wiedzy przyrodniczej ,,Ptak – mój przyjaciel” zorganizowanego przez MDK Jasło. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych w kategoriach klas V-VI i VII- VIII oraz ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego. Konkurs miał charakter dwuetapowy i polegał na rozwiązaniu w jak najkrótszym czasie testu, który ukazał się na stronie internetowej MDK w dniu 9 grudnia 2020r. Uczestnicy z najlepszymi wynikami zakwalifikowali się do drugiego etapu i ponownie rozwiązywali test tego samego dnia.. Pytania konkursowe dotyczyły wiedzy ogólnoprzyrodniczej z uwzględnieniem ochrony przyrody na terenie powiatu jasielskiego i Beskidu Niskiego z elementami ornitologii.

W konkursie wzięło udział 85 uczniów, z których wyróżnionych zostało  40 najlepszych, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Niestety ze względu na pandemię nie odbyło się uroczyste rozdanie nagród, w tym roku wyróżnieni uczniowie mogą indywidualnie odebrać  nagrody od dnia  20.12.2020r. do końca lutego 2021 r. w MDK w Jaśle.

W rywalizacji szkół podstawowych klas V-VI:

wyróżnienie otrzymały: Zuzanna Gołąb i Anna Maguda z klasy VI oraz Dorota Łaska z klasy Vb.

W rywalizacji szkół podstawowych klas VII-VIII:

II miejsce zajęła Wiktoria Jaśkowiak z klasy VIIb,

III miejsce: Mateusz Łaski i Kinga Mikoś z klasy VIIb.

Wyróżnienie otrzymały: Julia Szarek z klasy VIIIa, Zuzanna Stasiowska i Kinga Czech z klasy VIIb, Natalia Niezgoda z klasy VIIa oraz Karolina Materowska z klasy VIIIb.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Alicja Bochnia - Tomasik