Spotkanie wigilijne w oddziałach 0A i 0B

Zgodnie z tradycją, w dniu 22 grudnia 2020 roku odbyło się w oddziałach zerowych Spotkanie Wigilijne, które było doskonałą okazją do wdrożenia Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”. Wspólne przygotowanie stołu wigilijnego było sprzyjającą okolicznością do rozmowy na temat sposobu nakrywania do stołu oraz na temat zachowania się przy stole (savoir vivre). Na odświętnie nakrytym stole nie zabrakło opłatka, sianka, świecy i słodkości przygotowanych przez rodziców. Zasiadając do stołu, wszyscy złożyli sobie życzenia płynące prosto z serca. Świąteczny nastrój i wzruszenie udzieliły się przedszkolakom, a wspólne kolędowanie wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę.

To był wspaniały dzień, który był okazją do przeżywania i kultywowania tradycji bożonarodzeniowych. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.

Jolanta Piekarz
Beata Chajec