Zielnik-bogactwo naszych lasów i łąk

W styczniu 2021r. odbyło się podsumowanie konkursu przyrodniczego pod hasłem ”Zielnik-bogactwo naszych lasów i łąk ". Celem konkursu było zainteresowanie światem roślin, jego bogactwem i różnorodnością, zachęcanie do odkrywanie piękna przyrody najbliższej okolicy, rozwijanie zainteresowań, kształtowanie postawy szacunku do przyrody oraz zachęcanie do samodzielnego szukania potrzebnych informacji w atlasach, przewodnikach i kluczach roślin.

W konkursie wzięli udział uczniowie z trzeciej klasy. Wszystkie prace były wykonane w sposób estetyczny i staranny, zawierały wiele ciekawych okazów roślin, które występują w naszym regionie. W zielnikach znalazły się m.in. liście dębu, klonu, brzozy, akacji, kasztanowca. Konkurs został zorganizowany przez Ligę Ochrony Przyrody.

Na szczególne wyróżnienie zasługują:

1 miejsce – Wiktor Wojdyła

1 miejsce – Ewelina Filus