Matematyczny sukces

27 stycznia odbył się II etap  (rejonowy) konkursu przedmiotowego z matematyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy VIII a: Emilia Gustek i Kamila Krajewska. Dziewczyny rywalizowały z najlepszymi uczniami z województwa, a wyniki ich zmagań są powodem do dumy. Miło mi poinformować, że do III etapu – wojewódzkiego, tego prestiżowego konkursu zakwalifikowała się Emilia Gustek. Szkoda, że Kamili brakło tylko paru punktów, aby jej ciężka praca została wynagrodzona awansem do kolejnego etapu.

Poziom kuratoryjnego konkursu matematycznego jest niezwykle wysoki. Stwarza uczniom możliwość pokazania swoich umiejętności, daje satysfakcję, ale wymaga dużego zaangażowania  i wielu godzin pracy. Przejście kolejnych etapów nie jest łatwym zadaniem, ale jest wielkim osiągnięciem.

Tym bardziej więc cieszymy się, że mamy tak zdolnych uczniów, którzy godnie promują naszą szkołę oraz gminę. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Dziedzic