Dzień Kolorowej Skarpetki

19 marca uczniowie z klasy Ib obchodzili Dzień Kolorowej Skarpetki. Jest to Międzynarodowe Święto poświęcone osobom z Zespołem Downa. Z tej okazji wszystkie dzieci zostały poproszone o przyjście do szkoły w kolorowych skarpetkach nie do pary, na znak solidarności z osobami dotkniętymi Zespołem Downa. Jedna niepasująca skarpetka, to jak jeden inny, niepasujący chromosom. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z problematyką związaną z tym zagadnieniem poprzez odczytanie książki pt.„ Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś” Małgorzaty Martyniak oraz wiersza pt. „Inaczej” Jacka Paryły. Wzięli także udział w ozdabianiu  skarpetek. Skarpetki te zostały następnie przyklejone na  klasowe Drzewo Skarpetkowe. Zajęcia  te uświetnili swoją obecnością goście specjalni Sabina i Sebastian Skarpetkowie z Szuflandii. Spotkali się oni z entuzjastycznym przyjęciem wśród pierwszaków.

Dzisiejszy, niezwykły dzień na pewno pozostanie w świadomości uczniów, jako dzień tolerancji a prosty gest założenia kolorowych niepasujących skarpetek będzie symbolem integracji z osobami z Zespołem Downa.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji!

Anna Sawa