Kolejny sukces utalentowanej Wiktorii!

W kwietniu 2021r. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie był organizatorem XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza pod hasłem „NieZapomniane Podkarpacie”. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i informatyczno - krajoznawczej oraz w dwóch grupach wiekowych (szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa). W dniu 15 kwietnia 2021r. odbyły się obrady jury, oceniającego prace w kategorii plastycznej. Warunkiem udziału w tej kategorii było samodzielne przygotowanie plakatu, który będzie reklamował i promował Podkarpacie. Miały cechować go umowność znaków i zapisów, skojarzenia graficzne, symboliczne, czytelny przekaz, wyrazistość, intensywność kolorów itp. Każdy uczestnik mógł przygotować 1 pracę w postaci jednostronnego plakatu w formacie A3, dowolną techniką plastyczną ( np. malarstwo, rysunek, collage, grafika, techniki mieszane itp.). Na konkurs wpłynęło 178 prac. Jurorzy oceniali prace, m.in. według następujących kryteriów: ciekawe rozwiązania plastyczne, oryginalność pracy, zdolności plastyczne. Nasza uczennica, WIKTORIA JAŚKOWIAK z kl. VIIb, której prace już wielokrotnie zdobywały uznanie w różnych konkursach, tym razem również zachwyciła jurorów swą pracą i zdobyła I miejsce w swej kategorii! Wiktoria namalowała plakat promujący Podkarpacie, a zwłaszcza uroki Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodej artystki, która cały czas rozwija swą pasję i doskonali warsztat pracy. Gratulujemy i trzymamy kciuki za Jej dalszy rozwój!
   Nagrodzeni otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody, ale ze względu na obecną sytuację nie będzie uroczystości ich rozdania. Wszystkie nagrody zostaną przesłane do szkół.

Agata Delikat