TWORZYMY ŻYWE OBRAZY

Od 29 marca do 16 kwietnia „spotykałyśmy się” z naszymi wychowankami poprzez pracę zdalną. Przesyłałyśmy propozycje zabaw dla dzieci, aby umilić im czas, który musieli spędzić w domu z powodu pandemii.

Miło nam było kiedy dzieci wykonywały zadania i przesyłały filmiki oraz zdjęcia. Widząc kreatywność i zaangażowanie przedszkolaków, ale i Rodziców postanowiłyśmy zrealizować „trudniejsze” zadanie. Chociaż „trudniejsze” to raczej nieodpowiednie tutaj słowo, bo nasi wychowankowie poradzili sobie z tym zadaniem świetnie.

W ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” głównym celem zadania było stworzenie tzw. „żywych obrazów”, czyli rekonstrukcji dzieł malarstwa, tworzonych przy udziale przedszkolaków, przedstawiających postawą, ubiorem, mimiką daną scenę z autentycznych obrazów. Nadesłano wiele zdjęć, które można podziwiać na wystawie „Galeria Żywych Obrazów” w naszej szkole. Z opinii dzieci i Rodziców była to dla nich „mega zabawa i super inicjatywa”.

Gratulujemy wszystkim Uczestnikom, a ten dyplom oraz drobny upominek, który otrzymaliście niech Wam przypomina, że jesteście PRAWDZIWYMI DZIEŁAMI SZTUKI, z których jesteśmy bardzo dumne.

Magdalena Pięta

Justyna Kmiotek