Światowy Dzień Ziemi w przedszkolu

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest najbardziej znane święto ekologiczne – Światowy Dzień Ziemi.

W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. To jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę  - Ziemię.

Z tej okazji nasze przedszkolaki  brały udział w zajęciach dydaktycznych, gdzie dowiedziały się  jak pomóc naszej planecie, aby stała się czysta, zdrowa i piękna.

Dzieci uczyły się jak segregować śmieci, obejrzały albumy i książki, żeby poszerzyć swoje wiadomości o przyrodzie oraz ekologii.  Przedszkolaki wysłuchały wiersza pt. „Chora Planetka” Magdaleny Tokarczyk, gdzie w prosty sposób przedstawiono co się dzieje z Ziemią, gdy o nią nie dbamy. Ponadto, dzieci wykonały plakaty/ prace plastyczne związane ze świętem. Na koniec przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale przyjaciół przyrody.

Wdrażanie postaw proekologicznych powinno odbywać się już od najmłodszych lat, by nasza planeta służyła nam jak najdłużej.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych