KONKURS PLASTYCZNY „NA MAJOWEJ ŁĄCE”

Malowanie farbami to jedna z najchętniej wykonywanych przez dzieci czynności. Każdy z nas bardzo dobrze zna tę technikę, ale jeśli wymienimy zwykłą kartkę papieru np. na folię – to  malowanie jest o wiele ciekawsze. Tak też stało się po raz w naszym przedszkolu.

Korzystając z pięknej pogody 10 maja reprezentanci poszczególnych oddziałów przedszkolnych, którzy zostali laureatami w zmaganiach na szczeblu grupowym, wzięli udział w niezwykłym konkursie plastycznym „Na majowej łące”. Dzieci malowały na folii spożywczej typu stretch, natomiast dodatkową atrakcją było to, że konkurs odbywał się na świeżym powietrzu. Mali artyści tworzyli przepiękne malunki, a spod pędzla wychodziły kolorowe kwiaty, motylki, ptaszki, a nawet owady. Jednym słowem był to wybuch prawdziwej dziecięcej wyobraźni  na temat wiosennej przyrody. Zajęcia w plenerze dostarczyły wielu pozytywnych emocji, a także sprawiły, że teren boiska szkolnego zamienił się w jedno wielkie dzieło sztuki.

Komisja konkursowa w składzie: pani dyrektor Agata Delikat, pani Anna Madejczyk oraz pan Józef Kita oceniła prace zwracając uwagę na oryginalność, kreatywność oraz walory estetyczne. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę. Wyniki przedstawiają się następująco:

- w kategorii wiekowej 3-4 latki:

I miejsce:

Lena Fik- Gumisie,

II miejsce:

Anna Matysik- Gumisie

III miejsce:

Nadia Mikoś- Maluchy,

Wyróżnienia:

Zuzanna Myśliwiec- Maluchy

Joanna Rakoczy- Gumisie

Zofia Augustyn- Gumisie

Za udział:

Luiza Czech- Maluchy

Milena Bochnowska- Maluchy

Bartosz Maguda- Maluchy

Amelia Sikora- Maluchy

Kinga Wałczyk- Gumisie

Emilia Czech- Gumisie

- w kategorii wiekowej 5-6 latki:

I miejsce;

Dominik Prędki- 0B

II miejsce:

Laura Czech- 0A

III miejsce:

Dawid Pięta- 0B

Wyróżnienia:

Lena Jurkowska- 0A

Emilia Mikoś- 0A

Karol Pogorzelski- 0B

Za udział:

Gabriela Rachowiz -0A

Weronika Węgrzyn- 0A

Milena Wojdyła- 0A

Szymon Świdrak- 0B

Maja Pyzik- 0B

Sara Czajka – 0B

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Serdeczne podziękowanie składamy sponsorom: panu Michałowi Bawcowi - pezesowi firmy SAMAROL oraz Poczcie Polskiej, dzięki którym konkurs stał się atrakcyjniejszy dla dzieci. To dzięki Państwa hojności nasze przedszkolaki cieszyły się z otrzymanych nagród.

Organizatorzy konkursu:

Magdalena Pięta