Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”

W roku szkolnym 2020/2021 przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”. Honorowy patronat nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej.

Głównym celem projektu było wprowadzenie wychowanków w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie. Realizowane zadania pozwoliły na tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość i solidarność dzieci, a tym samym prowadziły do poznania wartości oraz norm społecznych. Przyczyniły się również do kształtowania u dzieci empatii i szacunku wobec osób starszych, a także rozwijały poczucie estetyki poprzez kontakt ze sztuką. Wpłynęły pozytywnie na kształtowanie poczucia przynależności do kraju, oraz naszej „małej ojczyzny”, a także wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm.

Dziękuję Organizatorom projektu za możliwość uczestnictwa w tym pięknym przedsięwzięciu. Składam również gratulacje dla wszystkich grup przedszkolnych: Maluchy, Gumisie, Oddziału 0A i Oddziału 0B za uzyskanie Certyfikatu „Z kulturą mi do twarzy”.

Wychowawcom z poszczególnych oddziałów przedszkolnyh dziękuję za miłą współpracę.

Koordynator przedszkolnego projektu:

mgr Magdalena Pięta