WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE

Przedszkolaki z grupy 0A i 0B oraz Maluchy i Gumisie - 14 i 20 września 2021r. wybrały się na pobliskie skrzyżowanie.

Celem wyjścia było kształtowanie  nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach.    Przedszkolaki obserwowały ruch uliczny, ćwiczyły umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni oraz prawidłowego przechodzenia przez pasy. Wszyscy uczestnicy wycieczki przyglądali się także znakom drogowym, a Panie przekazywały dzieciom ważne informacje, czego dany znak dotyczy.

Po powrocie do przedszkola dzieci jeszcze długo opowiadały o swoich spostrzeżeniach poczynionych podczas wycieczki. Bardzo cieszy fakt, że nasi wychowankowie wykazują się bardzo dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych