Szkolny Konkurs Plastyczno-Językowy,, Europejski Dzień Języków Obcych”

26 września  obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych, który został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków.  Ma on  na celu uświadomienie ludziom na całym świecie jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. Znajomość języków obcych „otwiera nam okno na świat” – daje lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania ludzi z innych kultur.    Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości, dlatego również uczniowie naszej szkoły corocznie uczestniczą w tym święcie.

28 września 2021r. uczniowie naszej szkoły również celebrowali to święto poprzez udział w Szkolnym Konkursie Plastyczno-Językowym ,, Europejski Dzień Języków Obcych” - przygotowali  prace plastyczne, przedstawiciele klas IV-VIII wzięli udział w konkursie językowym . Uczniowie   przygotowali  również  tematyczne gazetki w swoich klasach.

Zwycięzcami konkursu językowego zostali:

I miejsce klasa VI a  - Nadia Mikoś , Milena Woch

II miejsce klasa VII - Natalia Surdel , Anna Maguda

III miejsce klasa VIII a - Zuzanna Rachowicz, Eryk Wróbel

Zwycięzcami konkursu plastycznego zostali:

I miejsce  ex aequo   Adrian Grygiel  IV b, Maja Pogorzelska VI a

II miejsce   ex aequo   Nikola Wiatr VI b, Julia Klimczak  Va

III miejsce ex aequo  Dorota Łaska VI b, Bartłomiej Kuk Va

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu wiedzy i umiejętności plastycznych oraz życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy : Agnieszka Paja , Marta Szutkowska, Małgorzata  Wałczyk,

Agata Delikat, Teresa Biernacka