Światowy Dzień Jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące,
a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Dnia 28.09.2021 r. wszystkie przedszkolaki świętowały Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy było: zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów, jako źródła witamin, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się oraz utrwalenie wiadomości na temat jabłek.

Już przekraczając próg przedszkola można było od razu doświadczyć niezwykłego aromatu pięknych, kolorowych jabłek, którymi udekorowane zostały sale przedszkolne. Wszystkie dzieci i panie przebrane były za czerwone i zielone jabłuszka. Tego dnia dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku, poznawały różne gatunki tego owocu, a także zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Ponadto przedszkolaki rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy, tańczyły i śpiewały piosenki o jabłuszku. Brały udział w gimnastyce buzi i języka, zadaniach matematycznych typu przeliczanie jabłek, a także konkurencjach zręcznościowych i pracach manualnych.

Po emocjach związanych z zabawą najbardziej oczekiwanym punktem dnia był jabłkowy poczęstunek. Przedszkolaki uczestniczyły w przygotowaniu pysznego soku i degustacji musu jabłkowego. Żaden przedszkolak nie oparł się zapachowi soczystego jabłka. Z pyszną szarlotką dzieci zapukały także do pokoju dyrekcji przedszkola.

„Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza z daleka ode mnie” - takim mottem zakończyliśmy obchody „Światowego Dnia Jabłka”. Powinniśmy każdego dnia pamiętać o korzyściach płynących ze spożywania jabłek.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych