Spotkanie z podróżnikiem / Wietnam, Kambodża /

W dniu 9 maja 2014 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem, który podzielił się wrażeniami z wyprawy do Wietnamu i Kambodży. Podróżnik przekazał wiele informacji na temat kultury i zwyczajów panujących w państwach położonych w południowo - wschodniej Azji, a uzupełnieniem tych opowieści był pokaz slajdów. W trakcie prezentacji dowiedzieliśmy się , m.in. jak wygląda życie w Sajgonie, jakie są przysmaki kuchni azjatyckiej i w jaki sposób podróżują mieszkańcy. Zobaczyliśmy też najpiękniejsze i najciekawsze budowle, np. Angkor wat - największy na świecie kompleks świątyń, których ruiny kryją jeszcze wiele tajemnic. Podróżnik zaprezentował też strój mnicha buddyjskiego oraz tradycyjne ubranie kobiety wietnamskiej. Pokaz był przeznaczony dla uczniów klas 4-6.

Marta Rak