XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1.10.2021 r. nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w obchodach XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wykonali kolorowe plakaty z tabliczką mnożenia, które rozwiesili na korytarzach naszej szkoły oraz w salach lekcyjnych i świetlicy. W tym roku szkolnym, także z zachowaniem reżimu sanitarnego,  w czasie pierwszej lekcji w świetlicy (2 osobowe) zespoły klasowe z klas 4-8 wzięły  udział w szkolnym konkursie promującym znajomość tabliczki mnożenia. Konkurs  zawierał 10  ciekawych zadań, łamigłówek matematycznych, które należało wykonać w czasie 45 minut.

Najwyższe wyniki i lokaty w konkursie uzyskali reprezentanci klas:

Kl. VIII a : Natalia Niezgoda, Eryk Wróbel – 19 p. – I miejsce,

Kl. VIII b : Kinga Mikoś, Euzebiusz Wojdyła- 19 p.- I miejsce,

Kl. VII : Anna Maguda, Natalia Surdel- 18 p. – II miejsce,

Kl. VI a : Oliwia Marcisz, Milena Woch - 18 p.- II miejsce,

Kl. V a: Bartosz Kuk, Alicja Niezgoda -13 p.- III miejsce,

Kl. VI b: Dorota Łaska, Zofia Wojdyła -11 p.

Kl. V b: Jakub Brzeżowski, Krystian Hawra-11 p.

Kl. IV b: Błażej Biernacki, Miłosz Nawracaj-9 p.

Kl. IV a: Michał Nosal, Dominika Skocz- 8p.

Za poczynione wysiłki uczniowie będą nagrodzeni dyplomem uznania i oceną cząstkową z przedmiotu.

Na  wszystkich lekcjach matematyki uczniowie pracowali  w grupach wykonując ciekawe łamigłówki, szyfrogramy  i zagadki tak, aby sprawnie  posługiwać się tabliczką mnożenia. Ze względu na panujące restrykcje sanitarne praca z uczniami skupiona była wyłącznie we własnym zespole klasowym.

Mamy nadzieję, że ta cykliczna akcja z tabliczką mnożenia przyczyni się do promocji matematyki wśród  wszystkich naszych uczniów.

Koordynatorzy:

Lucyna Nocek