BO BYĆ DUMĄ SWOJEJ SZKOŁY ŚLUBUJEMY DZIŚ !

Dnia 07.10.2021r. w naszej szkole odbyła się Uroczystość Ślubowania i Pasowania uczniów klasy pierwszej. Tego dnia odświętnie ubrani pierwszoklasiści, w udekorowanej sali gimnastycznej, zaprezentowali wobec zgromadzonych: dyrekcji, nauczycieli, rodziców i nieco starszych kolegów, swoje osiągnięcia zdobyte podczas pierwszego miesiąca nauki. Pokazali umiejętności recytatorskie, wokalne, instrumentalne, taneczne oraz organizacyjne.

Po części artystycznej i złożonym ślubowaniu, pan dyrektor Wiesław Marcisz pasował każdego pierwszoklasistę na ucznia Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brzyskach. Następnie uczniowie otrzymali gratulacje od wychowawczyni p. Doroty Kity, p. dyrektor Agaty Delikat i przedstawiciela Rady Rodziców, p. Iwony Pacany-Czech. Po czym uczniowie nagrodzeni zostali: dyplomem pasowania na ucznia, medalem pierwszoklasisty, „słodkim ołówkiem” oraz otrzymali swój pierwszy dokument – legitymację szkolną. Po modlitwie i błogosławieństwie dzieci przez ks. Waldemara Krzeszowskiego uroczystość dobiegła końca.

Dziękuję uczniom kl. III b, kl. IV a, kl. VIII b i kl. VIII a za pomoc i udział w tej akademii oraz wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili naszą uroczystość.

Dorota Kita