„Dzielmy się miłością”

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. W tym roku XXI Dzień Papieski odbył się pod hasłem „Nie lękajcie się”

Aspekt charytatywny tego dnia to przykościelna i publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Podopieczni Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” są nazywani mianem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.

W to dzieło pod patronatem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży włączyła się także młodzież z naszej szkoły zrzeszona w Szkolnym Kole Caritas i Szkolnym Klubie Wolontariatu.

Po każdej Mszy Świętej przeprowadzona została zbiórka do puszek na ten cel. Młodzież zebrała kwotę: 2.595,00 zł. Pieniądze zostały wysłane na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy włączyli się w tą akcję.

P. Alicja Bochnia – Tomasik

Ks. Waldemar Krzeszowski