Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 14 października to szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. Nie bez powodu, gdyż to właśnie tego dnia mamy okazję złożyć życzenia naszej Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Dyrekcji dziękujemy za opiekę i dbałość o to, żeby szkoła była miejscem, w którym można bezpiecznie się uczyć. Rzetelna i solidna praca naszej Dyrekcji została dostrzeżona przez Wójta Gminy Brzyska i uhonorowana Nagrodą Wójta. Nauczycielom dziękujemy za pracę i trud włożony w naszą naukę. Paniom sprzątaczkom i Panu konserwatorowi za to, że pilnują w szkole porządku, zwłaszcza teraz, kiedy tak ważne są bezpieczne warunki do nauki, a Paniom kucharkom za smaczne i zdrowe obiady. Wszystkim pracownikom administracji i księgowości dziękujemy za ciężką pracę za kulisami, o której czasem nawet nie wiemy.

Z okazji tego święta zamiast zajęć lekcyjnych odbyły się w naszej szkole spotkania uczniów z wychowawcami, a po nich krótkie programy artystyczne, w których nie zabrakło ciepłych wierszy oraz melodyjnych piosenek. W części oficjalnej głos zabrał Pan dyrektor Wiesław Marcisz, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń, a w uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno – wychowawczej  wręczył wyróżniającym się nauczycielom nagrody Dyrektora Szkoły.

Ostatnie miesiące są dla nas wszystkich czasem nowych sytuacji i wyzwań. Mamy nadzieję, że w zdrowiu doczekamy końca pandemii i wspólnie będziemy obchodzić kolejne uroczystości i wydarzenia.

Agata Delikat

Małgorzata Przewoźnik