Wycieczka w Bieszczady - Połonina Caryńska

W dniu 15 października 2021 r. uczniowie z klas piątych i szóstych naszej szkoły wzięli udział w jednodniowej wycieczce turystycznej w Bieszczady. Pierwszą atrakcją była  zagroda żubrów w Mucznem. Piękna pogoda sprzyjała podziwianiu jesiennych, górskich krajobrazów. Głównym punktem było wejście na Połoninę Caryńską z Przełęczy Wyżniańkiej. Górska wędrówka stała się okazją do sprawdzenia własnych możliwości, a także do zawiązania przyjaźni. Uczestnicy  bez trudu pokonali szlak, chociaż wymagało to od nich wykazania się dobrą kondycją fizyczną i hartem ducha.

Na koniec posileni kiełbaską z ogniska i ciepłą herbatą w Schronisku „Koliba”, szczęśliwi, choć zmęczeni, późnym wieczorem wróciliśmy  do domu.

Barbara Doktór

Bogusława Madej